Netipokker – plussid ja miinused

Tänu sellele, et pokkerit võib mängida enda koduarvutist, on pokkerisõprade arv maailmas korralikult paisunud. Millised on netipokkeri eelised ning milliste negatiivsete külgedega tuleb arvestada?
Plussid

Mängude valik. Päriskasiinos on erinevate pokkerimängude hulk piiratud – mängija saab valida nende vahel, mida selles kohas pakutakse. Kuid online pokkeris sõltub kõik sinust – erinevaid pokkereid võib mängida kasvõi üheaegselt. Ühtlasi võid valida endale soodsamad ning meeldivamad tingimused. Suurem osa netipokkeri portaalidest pakuvad ka võimalust leida konkreetseid mängijaid, mis tähendab, et isegi vastaseid on internetis võimalik valida.

Väiksem osalustasu ehk rake. Netikasiinodes on osalemistasud tavaliselt madalamalt, mis pole sugugi väheoluline faktor. Netis võib pokkerit mängida ka tühiste sentide peale, mis tavakasiinos mõeldav ei oleks.

Lihtsam bluffida. Online pokkeris oled kaitstud selle eest, et sinu käsi ja näoilmet vaadates saab aru, kas oled närvis. Netipokkeris on sul võimalik iga mängija kohta märkmeid teha ning kui järgmisel korral samasse lauda satute, on sul juba abistavad juhendid olemas.

Miinused

Kiiremad kaotused. Netipokkeris käib mäng palju kiiremini kui päris pokkerilaua taga. Kui sa võidad, on see hea, aga enamasti tähendab see, et tunni ajal võid kaotada palju rohkem raha kui päris kasiinos.
Keerulisem keskenduda. Kui mängid pokkerit selleks ettenähtud kohas, ei röövi sinu tähelepanu miski muu. Ent kui mängid internetis, on palju asju, mis sind ümberringi segada võivad – olgu kasvõi telefon, koduloomad või teised inimesed sinu ümber.

Suurem risk sõltuvusse jääda. Tavapokkeri muudab eriliseks ka teistega suhtlemine. See on põhjus, miks paljud seda mängivad. Netipokkeris on kõik aga palju mehhaanilisem ning ilma erilise inimliku kontaktita. Veelgi enam – see, et pokkerit võib mängida igal pool ja igal ajal, aitab tekitada ebatervislikke harjumusi, mis mängijat välismaailmast veelgi enam isoleerivad.

Muidugi pole need ainsad plussid ja miinused, millega netis pokkerit mängides arvestada. Peamine on vastata iseendale, miks ma seda teen ning mida sellelt ootan. Sõprade seltsis veedetud pokkeriõhtut online-pokker kindlasti ei asenda. Samas hindavad kirglikud pokkerisõbrad kahtlemata netipokkeri pakutavaid eeliseid.