Keno loto

Keno on Eesti üks populaarsemaid loteriisid või numbrimänge. Seda korraldab Eesti Loto ning mängu populaarsust võib võrrelda kõige populaarsemate kiirlotode või bingo lotoga, mis selgitusi ei vaja.

Keno, nagu paljud teisedki numbrimängud, tekkis Vana-Hiinas. Legendide järgi kutsuti seda valge tuvi loteriiks. Miks nii? Kuna just tuvid olnud need, kes õnnenumbreid välja loosisid. Loterii korraldamisest teenitud tulusid kasutati aga Suure Hiina müüri ehitamiseks. Keno loto võidud algavad Eestist mõnest sendist ning ulatuvad 300 000 euroni.

 

Kuidas mängida?

 

Loosimises osalemiseks ei ole kuigi palju vaja teha. Otsusta, millal mängid ja kui palju mängu paned ning ka hea õnn ei tule kahjuks.

 

Nagu selgitab Eesti Loto koduleht, siis käib mängimine just nii:

1. Otsusta, mitme numbriga 1-st kuni 10-ni soovid mängus osaleda. See valik kehtib kõigi kümne mänguvälja kohta. Kui valisid numbrite arvuks 10, siis juhul, kui täidad kaks või kolm mänguvälja, pead ka seal märkima 10 numbrit. Pileti hind ei sõltu märgitud numbrite arvust.
2 . Vali mänguvälja(de)l soovitud numbrid. Jälgi, et tähistatud numbrite arv vastaks eelnevalt valitud numbrite arvule. Kui sa ei soovi ise numbreid valida, tee märge ringis PLIKS-PLAKS ja valiku teeb sinu eest arvuti. Saad kasutada ka nn segavarianti, kus näiteks kahel mänguväljal märgid numbrid ise, aga kolmandal teed märke ringis PLIKS-PLAKS.
3. Otsusta, kui suure panusega soovid mängida. Valitud panuse suurus kehtib kõigi mänguväljade kohta. Siin on võimalikud järgmised variandid: 1 euro, 2 eurot, 5 eurot, 10 eurot või 15 eurot. Võidusumma suurus sõltub sinu poolt tehtud panusest.
4. Märgi, mitmel järjestikusel loosimisel soovid osaleda. Võid osta pileti 1-ks, 2-ks, 4-ks, 6-ks või 14-ks järjestikuseks loosimiseks. Pileti hinna saad, kui korrutad valitud panuse täidetud mänguväljade ja loosimiste arvuga. Näiteks: 1 (panus eurodes) x 3 (mänguvälja) x 2 (loosimiste arv) = 6 eurot.

 

Oled võitnud, kui sinu valitud numbrid või osa neist langevad kokku väljaloositud võidunumbritega. Võidu suurus sõltub tabamuste arvust ja panuse suurusest.
Kas oled võitnud, saad teada igast lototerminaliga müügipunktist. Kui müüja sisestab sinu pileti terminali ja sealt kostab võidumuusika, oled võitnud. Võidusumma suuruse saad teada terminalist väljastatud võidumaksetähikult.

 

Loosimised toimuvad seitsmel päeval nädalas Eesti Loto kontoris.